Skip to content

Czy wizyta u stomatologa musi być nieprzyjemna ?

Większość z nas na myśl o dentyście ma nieprzyjemne odczucia, a dźwięk dentystycznego wiertła powoduje ciarki. Czy stomatolog bemowo musi wzbudzać takie negatywne odczucia ?
Otóż nie. Części ze społeczeństwa zapewne przypominają się czasy, kiedy dentysta był wyposażony w kiepski technologicznie sprzęt i praktycznie niemożliwością było, aby nie odczuwać jakiegokolwiek bólu. Stąd zapewne uraza do tej profesji, która głęboko się zakorzeniła.
Na szczęście czasy się zmieniły i czas zmienić podejście do higieny jamy ustnej i wizyt u dentysty , które naprawdę straszne nie są.
Większość gabinetów stomatologicznych wyposażona jest w wysokiej klasy , najnowocześniejszy sprzęt wykorzystywany do leczenia i pielęgnacji zębów według najwyższych standardów.
Zastaniemy tam ciche, szybkoobrotowe wiertła, które w bezbolesny sposób pomogą w leczeniu próchnicy, ultradźwiękowe skalery i piaskarki pomocne w usuwaniu kamienia nazębnego, lasery do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych i wiele innych. Zdecydowanie atmosfera w gabinecie zupełnie odbiegająca od tej, którą pamiętamy sprzed kilkunastu lat, więc warto się przełamać i zacząć intensywniej odwiedzać to miejsce, bo naprawdę warto. Piękny, zdrowy uśmiech to zaleta każdego.

Zobacz więcej na: stomatologia dziecięca Kościan