Na zachodzie jest to rozwiązanie powszechnie stosowane, ale stopniowo dociera również do naszego kraju. Nie tylko w Stanach Zjednoczonych, Francji, czy Niemczech, ale również w Polsce na pustych odsłoniętych terenach widać małe elektronie wiatrowe.

Przewiduje się, że w najbliższym czasie będą one, podobnie jak inne źródła odnawialnej energii, coraz bardziej popularne. Przyczyn jest kilka tego stanu rzeczy. Po pierwsze ludzie zaczynają uważać, że takie rozwiązanie jak małe elektrownie wiatrowe może być dla nich korzystne finansowego, nawet jeśli na początku trzeba wydać na nie trochę więcej pieniędzy.

Z czasem inwestycja ta powinna się zwrócić, a fakt posiadania prawie darmowego prądu w dobie ciągle wzrastających opłat za energię elektryczną może być naprawdę sporym dobrodziejstwem. Warto z niego korzystać. Małe elektrownie wiatrowe zresztą nie muszą wcale mieć jedynie zastosowania domowego. Coraz większa grupa ludzi, szczególnie wolnych zawodów i inżynierów prowadzi swój biznes z domu.

Takie zasilanie w energię elektryczną szczególnie może być korzystne dla tych, którzy obok miejsca zamieszkania mają swój mały jednoosobowy zakład pracy, ewentualnie trochę większy, ale wciąż nie za dużo, tak aby prądu z wiatraka wystarczyło. Wtedy okaże się, że wrzucanie faktur za energię w koszty prowadzenia działalności to nic z posiadaniem własnego źródła zaopatrzenia w tę cenną usługę i niepłaceniem za nic. Doceńmy te możliwość i zakładajmy małe elektrownie wiatrowe. Szybko zobaczymy, że warto to zrobić.