Mieszkańcy bloków raczej nie zwracają na to większej uwagi, ale jest to dość ważne dla właścicieli domów jednorodzinnych. O ile bowiem pierwsi mają zapewnione centralne ogrzewanie z miejskiej elektrociepłowni lub osiedlowej kotłowni, drudzy organizując sobie życie w domu, muszą sami zadbać o to, aby zimą i sienią mieć cieplej.

Energię cieplną oczywiście zapewniają kominki zarówno klasyczne, jak i z płaszczem wodnym, ale one też mogą być różne. Pierwszy sposób, to zrobić tak, jak jest to czynione w blokach, czyli podpiąć się pod miejską sieć co, mieć ciepłą wodę w kaloryferach (o tę w kranach i tak trzeba będzie zadbać za pomocą piecyków gazowych) i płacić przychodzące co miesiąc faktury, nawet w środku lata, bo opłaty za ciepłą wodę zwykle są rozkładane na cały rok kalendarzowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na >>>kratkipl.pl<<<

Można jednak też zadbać o własne kominki lub kotły na paliwo gazowe, co powinno być dużo tańsze, niż podpinanie się do sieci ciepłowniczej ogólnej. Takie kotły pozwolą na zapewnienie ciepłej wody nie tylko do domowego ogrzewania co, ale również w łazience i kuchni. Zaletą rozwiązania jest to, że płaszcze wodne w kominkach będą przechowywały ciepłą wodę w specjalnym pojemniku, co pozwoli na dostateczne jej dostawy.

Przy piecyku gazowym zdarza się bowiem, że odkręcenie dwóch czy trzech kranów naraz to za dużo. Można pomyśleć nad rozwiązaniem, które będzie przyjazne środowisku. W grę bowiem wchodzą kominki ekologiczne, czyli na przykład na gaz, których zamontowanie może być opłacalne, jeśli znajdziemy odpowiednie instrumenty finansowe wspomagające takie rozwiązania, fundowane przez UE, która zwykła wspierać podobne rozwiązania.