O tej porze roku, gdy śnieg mimo lekkiej zimy zaczął królować na polskich drogach i placach budowy, nie ma popytu na te oferty. Wkrótce jednak, gdy pogoda się poprawi i zrobi wiosenna, w Krakowie remonty mieszkań znowu zaczną napędzać gospodarkę.

W przypadku dużych, państwowych zleceń jest teraz właśnie pora, gdy powinny się rozstrzygać przetargi, tak aby prace w miejscach budowy można było zacząć natychmiast, gdy będzie to możliwe, czyli miejmy nadzieję już niedługo. Jednak takie usługi remontowe, związane z wielkimi inwestycjami, to paradoksalnie tylko część rynku nieruchomości. Siłę jego bowiem tworzy cała masa przedsiębiorstw średniej wielkości, które specjalizują się w remontach i budowie domów, drobnych zleceniach płynących od gminy, czy innych przedsiębiorców.

Są takie firmy w Krakowie

W istocie jest już całkiem spora liczba takich firm, oferujących remonty mieszkań, czy wykańczanie wnętrz, a to dlatego, że wcześniej czy później każdy ich będzie potrzebował. Jeśli policzymy, że w Polsce mieszka ponad trzydzieści osiem milionów ludzi, to łatwo sobie policzyć, ile jest mieszkań do wyremontowania, czy domów do zbudowania.

A przecież przynajmniej raz każde mieszkanie powinno przejść remont kapitalny, do tego dochodzą też jakieś drobniejsze prace, jak chociażby malowanie. Nie tylko też remonty dotyczą mieszkań, ale wszystkich nieruchomości i budynków bez względu na ich przeznaczenie, czy będzie to biuro, czy też zakład pracy, czy cokolwiek innego. Wynika więc, że ta branża będzie miała zawsze zajęcie, niezależnie od zmieniającego się otoczenia ekonomicznego.