Obecnie w sklepach z wyposażeniem do łazienek jest całe mnóstwo rodzajów kabin prysznicowych, które można wybierać, jeśli zdecydowało się zainstalować w swojej łazience właśnie taki sposób na codzienną kąpiel. Jednak niezależnie od tego, co ostatecznie nabywca zechce kupić, powinien pamiętać o tym, aby zawsze wybierać kabiny szklane i raczej decydować się na brodziki metalowe. Kabiny szklane będą lepsze, niż plastikowe z kilku przyczyn.

Po pierwsze szkło wbrew pozorom lepiej się nadaje do takich zastosowań, bo jest dodatkowo hartowane i wzmacniane, więc z pewnością się nie zbije i nikomu nic się nie stanie. W związku z tym będzie odporne na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Szkło jest ciężko porysować w przeciwieństwie do plastiku, dużo lepiej się też myje, a trzeba pamiętać, że woda na kabinie może zostawać ślady po kamieniu.

Przetarcie szyby szczotką z płynem do mycia okiem wystarczy, aby usunąć takie zabrudzenia. Więc gdy kabiny szklane zostały już wybrane, dalszą uwagę należy zwrócić na brodzik. Jak wspomniano, lepiej, aby był wykonany z metalu.

Tworzywo metalowe będzie dobrze polakierowane wodoodporną farbą, więc nic nie będzie rdzewiało. Przede wszystkim metalowe brodziki do kabin prysznicowych będą bardziej wytrzymałe. Nie trzeba będzie się obawiać, że pękną, nawet jeśli wejdzie tam więcej, niż jedna osoba, co przecież może się zdarzyć. Najlepszym wyborem będą więc kabiny szklane i metalowe brodziki. Teraz można pomyśleć nad jakimiś ekstra ulepszeniami do prysznica, bo pomysłów jest sporo.