Dobrze, remont dobiegnie końca, sufit jest gotowy, na ścianach nowe tapety, nowe okna cieszą oko. Ale czegoś brakuje. Ach tak, wiosenne słońce rozpasało się na dobre, zalało całe pomieszczenie światłem. Może nawet za dużo jest światła … Jak byłoby zasłonięte okno? Starsze zasłony się nie nadają, one już wyszły z mody i po prostu nie pasują do nowego wnętrza. Co robić? Idź kupić żaluzje lub rolety

Rolety pionowe i poziome, zewnętrzne i wewnętrzne

One przesunięte do lewej, prawej lub centrum, w pełni pozwalają otworzyć okno. Rolety pionowe mogą regulować oświetlenie częścią pokoju. Najpewniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie rolet z przesunięciem, które nie będą zakłócać normalnego otwierania skrzydeł okiennych. Być może w Twoim przypadku byłoby jeszcze lepiej zamówić rolety zbierające od krawędzi okna na środku.

Szerokość listew pionowych pasków (tkaniny lub tworzywa sztucznego) żaluzji pionowych to 89 i 127 mm. Im większy jest okno, rolety są szersze. Listwa powinna zachować proporcje pomieszczenia. Ponieważ te same lamele są ułożone pionowo, mogą być obracane, a tym samym dostosować iluminację jednej lub innej części pokoju.

Sama konstrukcja rolet jest dość prosta: półka (jest ona wykonana z aluminium), suwaki, listwa, przeciwwagi w lamelkami (wisi prosto i równo), łańcuch i liny do sterowania żaluzjami. Listwy są mocowane ze sobą na krawędzi, a jeżeli konieczne, każda z nich może być wymieniana oddzielnie. Warto pamiętać, że najlepsze będą rolety zewnętrzne, ponieważ one zapewnią naszemu domu dostateczny poziom bezpieczeństwa. Rolety zewnętrzne w Krakowie znajdziesz chociażby w tym miejscu – kliknij na stronę. Zapraszamy.