Kupno mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji podejmowanych w życiu, nie mniej istotną, niż te najważniejsze osobiste, takie jak założenie własnej rodziny. Zresztą przy tej okazji zwykle myśli się o inwestycji we własne tak zwane m i zaczyna się przyglądać tanim mieszkaniom i potencjalnemu pomysłowi na projektowanie wnętrz takiego mieszkania. Poniższy artykuł powstał we współpracy ze stroną PracowniaInSide.com. Zapraszamy do odwiedzin.

Porządne wnętrza mieszkania

Ponieważ od pewnego czasu mamy do czynienia z boomem budowlanym oraz sporą konkurencją pomiędzy deweloperami, których jest już dużo na rynku, jest w czym przebierać, a architekci wnętrz urządzający nowe lokale, mają bardzo dużo roboty. Tanie mieszkania można znaleźć zarówno na rynku nieruchomości pierwotnym, jak i wtórnym, podobnie jest z projektami wnętrz.

Ten pierwszy to rynek mieszkań nowych, natomiast drugie określenie stosowane jest w stosunku do handlu lokalami używanymi.

Jakie mieszkanie wybierać, nowe, czy używane?

Wszystko zależy od zasobności portfela osoby kupującej, ale nie tylko, bo również od zdolności kredytowej. W takih sprawach ważny jest cennik, także aranżacji wnętrz. Tanie mieszkania są w cenie przestępnej, ale bardzo często okazuje się, że na ich zakup i tak konieczne będzie udanie się do banku i porozmawianie o kredycie mieszkaniowym.

aranżacje i dekoracje wnętrz

Z pewnością można jednak zaoszczędzić i mieć jeszcze pieniądze na dobrego architekta wnętrz. Im większy wkład własny, czyli suma, która można na starcie wydać na mieszkanie, tym lepiej, z dwóch powodów.

Po pierwsze łatwiej będzie dostać pożyczkę z każdego banku, bo większy wkład własny potwierdza, że jesteśmy wiarygodni. Po drugie zaś weźmie się po prostu mniejszy kredyt na tanie mieszkania i dzięki temu będzie mniej do spłacania w przyszłości. A jaki lokal wybrać, czy ten z rynku pierwotnego, czy może lepiej z wtórnego. Na to pytanie odpowiemy sobie w kolejnym odcinku naszego poradnika.